Vyberte stránku

35 hodin a 43 minut.
Přesně tolik času jsem strávila s mou úplně první audioknihou. A aby toho nebylo málo, byla to rovnou trojaudiokniha – komplet Hunger Games.

Představovat Hunger Games je v dnešní době asi zbytečné. Příběh všichni známe a ti, kteří ho neznají, k tomu mají své důvody. Každopádně ani audiokniha se neliší a provází Katniss v obou hrách i v závěrečném boji.

Proč jsem se pustila do audioknihy, i když příběh znám, a co si o ní myslím?

Hunger games mě prostě baví. Chtěla jsem si příběh zažít trochu jinak a hlavně, vyplnit čekání na poslední film.
Když jsem začala poslouchat, byl to pro mě šok. A brzy jsem zjistila proč. Nikdy jsem neslyšela, neviděla ani nečetla Hunger Games v češtině! Jména, místa, názvy – to všechno bylo jiné. A musím říct, že mi chvilku trvalo, než jsem si na to zvykla. Hurikán? Vážně????

Hlas Terezy Bebarové je taky něco, co si člověk musí naposlouchat. Over all jsem se chytila až kolem 3 kapitoly první knihy. Ale jakmile jsem se chytla, tak už to jelo 🙂

Dalším překvapením bylo, že audiokniha je opravdu kniha v audio podobě (d’uh!). Myslela jsem, že bude nějak zkrácená, nebo upravená, ale ne. Tereza Bebarová (nebo prostě třináctka 😀 ) čte úplně celou knihu.

Audiokniha je naprosto skvělá záležitost když cestujete, vaříte, uklízíte nebo jste prostě absolutně unavení a nemůžete dělat nic jiného, než jen ležet a poslouchat. Dokonce jsem k poslouchání Hunger Games zlanařila i přítele, který od prvních kapitol poslouchal se mnou.

Byly Hunger Games v něčem jiné?

Ano i ne. Příběh se neměnil, protože to byla převyprávěná kniha. Ale když vám někdo čte, vnímáte to úplně jinak. Vnímáte každé slovo, dáváte pozor při každé změně prostředí, každém popisu. Když čtete, často věty přeskakujete nebo je čtete „jen tak očima“ – jestli víte, co tím myslím.
Díky audioknize jsem si příběh užila mnohem podrobněji, soustředila se na úplně každý moment a zjistila, že některé věci jsem z minula prostě zapomněla.

the-hunger-games-trilogy_little banner

Proč byste si měli poslechnout Hunger Games?

Jak už jsem psala, příběh si užijete úplně jinak!
Skvělé je, že i audiokniha má kapitoly, takže když řeknete: „Ještě jednu kapitolu!“, vítě úplně přesně, jak dlouho to bude trvat 😀
Tahle audiokniha je jako dělaná pro všechny fanoušky HG, milovníky filmu i ty, kteří se na první setkání s HG teprve chystají.

Nechce se vám před posledním filemem číst celá trilogie znovu? 
Cestujete a přes zimu je ráno i večer moc tma na čtení? 
Nejste rozhodnutí se rozloučit s Katniss a jejím příběhem?
Zažijte si tuhle skvělou sérii v podobě audioknihy!

Za mé první setkání s audioknihami děkuji nakladatelství Fragment.

Sledujte mě také na Facebooku 😉