Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/57050/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Hvězdy přejí audioknihám | Dee & Books
Vyberte stránku

Existuje málo lidí, kteří by neznali příběh Hazel Grace Lancasterové a Augusta Waterse. Příběh, který proslavil autora Johna Greena po celém světě. Po knize Hvězdy nám nepřály, která vyšla jako 6tá Greenovka v roce 2012 a u nás o rok později, přišel film s Shailene Woodley a Anselem Elgortem. Letos tuhle dvojku doplnila audiokniha, která vyšla u vydavatelství OneHotBook.

banner_inpost-TFIOS_pribeh

Příběh pojednává o 16leté Hazel Grace, která má rakovinu. Její máma chce, aby žila co nejlepší život, a tak ji nutí do různých volnočasových aktivit – nakupování s kamarádkou, kino nebo podpůrnou skupinu pro bojovníky s rakovinou a vyléčené pacienty. Hazel se do ničeho nechce, ale aby udělala mámě radost, na podpůrné skupiny chodí. A právě tam potká sexy, vtipného a metaforického Augusta Waterse, který s rakovinou už dobojoval. Díky němu Hazel Grace zjistí, že i s tou rakovinou může být člověk šťastný a užívá si toho nového života s Gusem po boku. Nic není samozřejmé ideální a nemoc, která zničila životy už tolika lidem, se sápe i na ten jejich společný. Oba musí být silní a užít si všechen ten čas, který jim ještě zbývá.

banner_inpost-TFIOS_zpracovani

Audiokniha je opět naprosto skvěle zpracovaná. Ve OneHotBook prostě ví, co dělají, a dělají to fakt dobře. Audiokniha má 7 hodin a 43 minut a naprosto vás vtáhne do děje. O příjemný zážitek se postarají vypravěči, kterým se budu věnovat hnedle v dalším odstavečku, ale také chytlavé jingly a zvukový doprovod, který se mění s náladou příběhu a který je tak charakteristický pro audioknihy OneHotBook. Když jsem doposlouchala, cítila jsem stejné prázdno jako po dočtení a dodívaní se na film. Věděla jsem, že musím rychle začít něco jiného, jinak se zblázním 😀 I o to se v OneHotBook postarali a na konec CD vložili pár ukázek na jejich další audioknihy. Můžete si tak velmi jednoduše vybrat, co budete poslouchat dál 😉

banner_inpost-TFIOS_vypraveci

Veronika Kubařová je hlasem Hazel Grace. Příběh vypráví naprosto geniálně a k Hazel prostě patří. Dokáže svým podání předat bolest i radost, štěstí i smutek. Pro vydavatelství OneHotBook se zhostila také četby audioknih Poslední aristokratka (která byla mimochodem naprosto bombastická!!!) či Bertík a čmuchadlo.

TFIOS_vypraveci

Matouš Ruml má menší roli a to roli Augusta Waterse. A teda jako netuším, kdo dabuje Ansela ve filmu, ale pokud to není Matouš Ruml, tak nevím… Kdykoliv Ruml promluvil, představila jsem si ten pokřivený úsměv Ansela Elgorta, jeho pohled i tu cigaretu v koutku. Opět naprosto bezchybný výběr. Jelikož ho znám jen z Comebacku, tak mi nepřišlo, že by mohl Guse zvládnout, ale byl dokonalý. Pro vydavatelství OneHotBook se ujal také četby audioknihy Bertík a čmuchadlo.

banner_inpost-TFIOS_srovnani

Mám za sebou všechny tři verze Hvězdy nám nepřály – kniha, film, audiokniha. A musím říct, že kniha se mi líbila nejméně. Ale neděste se, i tak jsem ji dala 4 hvězdičky. Film byl sice o chlup lepší, ale audiokniha to všechno vyhrála. Jelikož od posledního střetu s příběhem Hazel Grace nějaký ten pátek utekl, byla jsem připravená si ho znovu prožít. A stálo to za to! Poslouchala jsem ji v práci, měla slzy na krajíčku, sem tam jsem se zasmála a hlavně si ji na 100% užila. Mamka si Hvězdy nám nepřály taky chtěla přečíst, aby zjistila, proč se okolo toho Greena nadělalo tolik rámusu. Teď jsem ji ale přesvědčila, ať si raději poslechne audioknihu. 

POSLECHNĚTE SI UKÁZKU 🙂

Sečteno podtrženo – Audokniha Hvězdy nám nepřály je skvělá. Dala jsem ji 5 hvězdiček, což je o jednu víc, než jsem dala knize. Zpracování a podání Veroniky a Matouše to dotáhlo o tu jednu hvězdičku dál. Pokud jste se do Greena ještě nepustili nebo pokud si chcete Hvězdy nám nepřály dát ještě jednou v jiném formátu, audioknihu od OneHotBook vřele doporučuji.

Otázka dne zní: Kolik verzí Hvězdy nám nepřály jste si prošli vy? Která je vaše nejoblíbenější?

Dejte vědět 😉 

Dee

Sledujte mě také na Facebooku 😉

 ADD_GR-TFIOS