Vyberte stránku

To si tak ráno jedete výtahem do práce, podívate se před sebe a vidíte nejvtipnější teaser na knihu. Rozhodnete se teda zaběhnout o patro níž k redaktorce a vyprosit si od ní první výtisky. No a potom už jenom sedíte o víkendu na zemi a malujete si jako v první třídě 😀 

Gemma Carroll doodling vital

Tak takhle nějak probíhala moje cesta za skvělými knihami od Gemmy Carrollové. Kreativní kreslení pro pejskomily a Kreativní kreslení pro kočkomily jsou dvě knihy, které vám doma chybí, když se zrovna o víkendu nudíte. Nebo když vaše dítě zlobí. Nebo když zrovna nechcete psát diplomku (!!!). A nebo když vás z ničeho nic přepadne chuť něco tvořit, ale víte, že sami od sebe byste toho moc nezvládli. Gemma je americká kreslířka a ilustrátorka, která má na svědomí už pár takovýchhle knih. Její největší inspirací je její mopsík, o kterém první knihy byly. 

Gemma Carroll website

Samotné zpracování obou knížek je tak roztomilé, že je hřích si je nepořídit. Obě jsou určené všem milovníkům zvířátek a o to víc těm, kteří milují psy a kočky. No a pokud máte doma mazlíčka, který spadá do jedné z těchto čtyřnohých kategorií, je pro vás jedna z knížek vlastně povinností.

Velký bonus obou knížek spočívá v tom, že nejde jenom o rutinní překreslování podle instrukcí, ale pobavíte se i velmi vtipným překladem a doplňujícími ilustracemi. Dozvíte se například, jaké psichty umí psi udělat nebo kolik různých výrazů jsou schopné kočky vykouzlit. Tyto stránky slouží pro zasmání, ale i pro inspiraci k vašemu dalšímu tvoření. Můžete kreslit přímo do knihy, nebo na papír a dokonce i na hrnek, což je jedna z doporučených aktivit – výroba vlastního kočičího nebo pejskového hrnku.

Gemma Carroll doodling cat

Knihy Gemmy Correllové jsou plné jejích úžasných, ale i trochu ztřeštěných ilustrací, kterými nás postrkává k odproštění se od zaběhnutých představ o kočkách a psech. Nemělo by vás tak zaskočit, že kočky a psi jsou v knize v oblečení a kostýmech, v čepicích, jedou na horské dráze, jsou v pohybu, nebo ležící, a taky spící. Autorka nám ukazuje, co všechno je možné s tužkou v ruce.

Abyste se ale necítili odstrčení (a netalentovaní), naučí vás krok po kroku některá plemena koček i psů nakreslit. V knize máte na zkoušení dostatek prostoru. A když zvládnete základ, kreativitě se meze nekladou. Můžete po vzoru Gemmy kreslit své mazlíčky v roztodivných situacích a slibuji vám, že se stoprocentně nasmějete!

Gemma Carroll doodling dog

Sečteno podtrženo – Knihy Kreativní kreslení pro kočkomily a pejskomily jsou skvělou a vítanou změnou od všech těch omalovánek a spojovaček. Myslím si, že se u nich vyřádí každý, takže se určitě nebojte po knihách sáhnout, i když si zrovna s pastelkami a papírem nerozumíte. Z vlastní zkušenosti vám musím prozradit, že často právě ty nepovedené kresby jsou nejroztomilejší a nejvtipnější. A o to jde!

Baví vás tyhle kreativní šílenosti, nebo raději zůstanete hezky u písmenek a příběhů? 

Dejte vědět 😉

Dee

Sledujte mě také na Facebooku 😉